Baldų priežiūros taisyklės

 • Baldai pagaminti iš natūralios medienos namams suteikia jaukumo, kartu jie yra ilgaamžiai ir itin tvirti, todėl tarnaus ne vienus metus. Norėdami baldais džiaugtis kuo ilgiau, turite juos tinkamai naudoti ir prižiūrėti.

  Medinių baldų savybės, priežiūros ir eksplotacijos taisyklės

  Medis yra gyvas gamtos produktas, todėl šakos, spalvos ir struktūros (medžio rievės) skirtumai yra tipiškos natūralios medienos savybės. Miške niekada nerasime dviejų vienodų medžių, kiekvienas medis yra skirtingas, unikalus. Atspalvio variacijos, medienos struktūros nevienodumas būtent ir pabrėžia natūralų medinių baldų grožį. Einant metams mediniai baldai turi savybę keisti savo spalvą (gali šiek tiek patamsėti), ant dažytų pušinių baldų gali pradėti matytis šakos.

  Natūrali mediena yra linkusi vaikščioti, keisti formą ir matmenis, taip atsitinka jei mediena yra laikoma netinkamomis sąlygomis. Baldus visada statykite sausose, gerai vėdinamose, uždarose ir apsaugotose nuo kenksmingo atmosferos poveikio patalpose. Pasistenkite, kad baldų ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų. Bėgant laikui, netinkamas oro drėgnumas gali pakenkti baldų arba jų detalių vientisumui. Kai kurie atsiradę defektai, tokie kaip suskilimai, išlinkimai, gali neatsistatyti, net gražinus tinkamas aplinkos sąlygas. Rekomenduojama patalpų, kuriose stovi baldai oro temperatūra yra 15-25 ºC, o santykinė oro drėgmė sudaro 40-60%.

  Natūralios medienos baldai gali išdžiūti šildymo laikotarpiu, todėl patariama drėkinti namų orą, kad būtų išlaikyta normali santykinė oro drėgmė. Esant labai žemam santykiniam oro drėgnumui atsiranda didelė rizika, kad baldas sutrūkinės. Ne šildymo sezono metu, padidėjus oro drėgnumui medžio masyvo baldai iš aplinkos gali pritraukti drėgmės, todėl reikėtų patalpas sausinti panaudojant drėgmės surinkėjus.
  Mediniams baldams kenkia temperatūros svyravimai, todėl stenkitės statyti baldus kuo toliau nuo radiatorių, šildymo įrenginių, orlaidžių ar kondicionierių. Nuo karšto oro baldai gali perdžiūti ir deformuotis. Nestatykite baldų prie drėgnų sienų.

  Medžio masyvo baldai turi būti apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Saulės šviesoje, jie blunka ir paviršius gali pakeisti savo spalvą. Kartkartėmis pakeiskite daiktų stovinčių ant baldų vietą, net ir baldui nublukus ant jo neliks ryškių žymių.

  Baldus visada naudokite tik pagal paskirtį. Ant baldų negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite baldų pasilipimui. Statykite baldus tik ant lygių paviršių, venkite smūgių, kitu atveju gali atsirasti konstrukcijos išsikraipymai. Perstatinėdami baldus iš vienos vietos į kitą, juos perneškite, jų negalima stumti ar traukti grindimis. Nuo traukimo ar stūmimo gali deformuotis baldų sujungimų vietos. Jeigu baldams suveržti panaudoti varžtai, sraigtai, sąvaržos ar kampai jie gali atsilaisvinti, atsirasti plyšiai ar baldo laisvumas. Baldą toliau naudokite tik pakartotinai vėl suveržę jungiamąsias detales. Nestatykite ant baldo sunkių ar aštrių daiktų, karštų daiktų nedėkite be specialaus padėklo. Nebraižykite paviršių aštriais daiktais, negalima pjaustyti maisto produktų tiesiogiai ant stalviršio, būtina naudoti pjaustymo lentelę. Saugokite baldus nuo naminių gyvūnų, jų nagai gali pažeisti baldų paviršių.

  Ąžuolinių baldų valymas ir atnaujinimas

  Atsiradusius nešvarumus stenkitės nuvalyti iš karto, dėmes valykite švaria vandenyje sudrėkinta šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalykite švelniu sausu audiniu. Valydami baldus stenkitės naudoti gerai sugeriančias medžiagas. Negalima naudoti jokių cheminių valymo priemonių. Saugokite baldus nuo cheminių medžiagų poveikio, jos gali smarkiai apgadinti apdailą. Ant baldo išsiliejus skysčiams nedelsiant juos nuvalykite sausa švelnia šluoste arba popieriniu rankšluosčiu. Ilgesnį laiką nenuvalyti skysčiai gali palikti dėmes, pakenkti spalvai, ar net sugadinti apsauginį medienos apdailos sluoksnį. Kartą metuose rekomenduojama aliejuotus baldus peraliejuoti specialiu baldams skirtu aliejumi.

  Pušinių baldų valymas

  Baldus valykite švaria vandenyje sudrėkinta šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalykite švelniu sausu audiniu. Valydami baldus stenkitės naudoti gerai sugeriančias medžiagas, tai pat baldų priežiūrai skirtas ir neturinčias kietų dalelių valymo priemones. Saugokite baldus nuo cheminių medžiagų poveikio, įvairios cheminės medžiagos gali smarkiai apgadinti apdailą. Negalima naudoti agresyvių rūgštinių, turinčių didelį chloro kiekį ir panašių valymo priemonių. Taip pat priemonių, į kurias įeina stiprūs chemikalai ar naftos produktai, tai yra įvairūs skiedikliai, spiritas, acetonas ir pan. Ant baldo išsiliejus skysčiams nedelsiant juos nuvalykite sausa švelnia šluoste arba popieriniu rankšluosčiu. Ilgesnį laiką nenuvalyti skysčiai gali palikti dėmes, pakenkti spalvai, ar net sugadinti apsauginį medienos apdailos sluoksnį. 

 • Prenumeruok naujienlaiškį ir gauk nemokamą pristatymą

  Prenumeruok naujienlaiškį ir gauk nemokamą pristatymą dovanų prenumeruoti